Системи відеонагляду у Львові

Системи відеонагляду львів

Все більше та більше наш Львів та інші міста України, облаштовуються охоронними системами і особливо такими як відеонагляд (відео спостереження). На вулицях, на будинках, в магазинах, в школах і навіть на виборах нас записують камери. Камери це найважливіша частина системи відеонагляду. Вони поділяються перш за все на зовнішні та внутрішні, так само існують камери з інфрачервоною підсвідкою (для ведення спостереження при повній відсутності світла), тут вони поділяються на різну відстань дії підсвітки (від 10м до 100м), також камери поділяються за якістю картинки, якщо це цифрова камера то чим більша роздільна здатність матриці камери то тим якісніше зображення, а якщо це аналогова камера то тут чим більше ТВ ліній. Ще також впливає на якість зображення чутливість матриці камери та внутрішній процесор, який обробляє зображення.

Мало хто знає, що камери відеоспостереження - це лише зовнішня частина складної системи, в основі якої лежать пристрої, що керують їх роботою, що записують та зберігають отриману інформацію, а також надають в розпорядження користувача ряд зручних функцій контролю, в тому числі і мережевого, при цьому не вимагають великих витрат, зручні у використанні і легкі в підключенні. Мова йде про відеореєстратори.

Цифровий відеореєстратор (DVR - Digital Video Recorder) - це автономний пристрій, який записує відео та аудіо інформацію, що надходить від камер відеоспостереження та мікрофонів. Вони являють собою PCI плату, встановлену в комп'ютер, або окремий пристрій. Останні найбільш зручні у використанні і можуть застосовуватися як в спеціальних приміщеннях на об'єктах, що охороняються (стаціонарні відеореєстратори), так і в салоні автомобіля, автобуса або іншого транспортного засобу (автомобільні відеореєстратори). Запис здійснюється на жорсткий диск, для якого передбачений спеціальний слот (в деяких випадках не один) або на flash-карти (найчастіше в автомобільних відеореєстраторів).

Для зменшення обсягу збереженої інформації застосовуються різні формати стиснення. В основному це H.264, H.265, H.265+ і MPEG4. У першому випадку відео виходить більш високої якості за рахунок більш досконалого алгоритму стиснення, але вимагає більшого обсягу обчислень, а, отже, і більш потужною «начинкою», що природно позначається на вартості пристрою. Ще одна перевага H.264 полягає в можливості роботи в режимі постійного потоку (CBR - constant bit rate) при якому ступінь компресії відеоінформації змінюється динамічно і таким чином, що чітко фіксується обсяг створюваного архіву за одну секунду. Алгоритм стиснення MPEG4 менш вимогливий до апаратної бази пристроїв, але отримане зображення виявляється не настільки якісним, ніж при H.264.

Крім способу зберігання інформації та формату запису відеореєстратори відрізняються кількістю каналів для підключення відеокамер і мікрофонів, наявністю роз'єму для монітора і мережевого порту. Об'єднує ж їх те, що всі вони можуть одночасно виконувати декілька незалежних один від одного функцій, набір яких залежить від класу пристрою.

Так звані бюджетні пристрої, які прості у використанні і мають мінімальний набір функцій, необхідний для охорони невеликих об'єктів (невеликих офісів, авто майстерень, гаражів, заміських будиночків і т.д.). Вони призначені для запису і перегляду зображень, пошуку в архіві по даті, часу, типу події. Присутній датчик руху по кожній підключеній камері, система паролів для різного рівня доступу до настройок і записаної інформації.

Пристрої середнього класу здатні одночасно виконувати до трьох завдань: запис відеозображення, перегляду відеоархіву та передачі даних з комп'ютерної мережі. Нерідко вони підтримують підключення декількох жорстких дисків та роботу в мережі. Кількість каналів сягає 16. Звичайно ж, підтримуються і функції бюджетних пристроїв, перераховані вище. Використовуються такі відеореєстратори в середніх офісах або на малих підприємствах для контролю процесу роботи співробітників і якості обслуговування клієнтів, протоколювання нештатних ситуацій, а також в магазинах для контролю відвідувачів, реєстрації крадіжок і знову ж таки дій персоналу.

Професійні відеореєстратори зазвичай записують зображення зі швидкістю 25 кадрів на канал (тобто в реальному часі), мають функції перегляду і пошуку по мережі Ethernet, збільшена кількість аудіоканалів. Вони підтримують декілька (3-6) жорстких дисків та резервне копіювання на мережеві пристрої, а також різну додаткову роботу при виникненні позаштатних ситуацій: повідомлення по електронній пошті, копіювання збережених записів на ftp-сервер і т.д. Зрозуміло, що такого роду пристрої застосовуються на великих підприємствах, де на базі декількох відеореєстраторів будуються територіально розподілені відеосистеми, об'єднані клієнтським програмним забезпеченням в єдиний комплекс моніторингу та реєстрації, що забезпечує миттєвий доступ до архіву будь-якої відеокамери, не залежно від місця її знаходження. Також вони знайдуть застосування в територіально розподілених компаніях з безліччю філій.